loading

برنامه نویسی اندروید چیست؟

منتشر شده در: 15 مهر 1399 | 0 دیدگاه | 1974 بازدید

نویسنده: حامد اسلامی

برنامه نویسی اندروید چیست؟ در رابطه با زبان اندروید چه می دانید؟ آیا تا به حال دنیا را بدون گوشی های اندرویدی تصور کرده اید؟ امروزه گوشی های هوشمند اندرویدی جز جدایی ناپذیر زندگی ما شده اند. همه ی ما روزانه ساعاتی را با گوشی های اندرویدی و اپلیکیشن هایی که با زبان برنامه نویسی اندروید نوشته شده اند سپری می کنیم. سامسونگ، یکی از غول های صنعت اسمارت فون ها از گوشی های خود را با زبان اندروید تولید و عرضه می کند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با زبان برنامه نویسی اندروید در اختیار شما قرار دهیم.

امروزه برنامه نویسی اپلیکیشن هایی که با اندروید نوشته می شوند یکی از پردرآمدترین مشاغل به حساب می آید. سهم عمده و قابل توجهی از گوشی های هوشمند در جهان، نرم افزاری اندرویدی دارند. علت این امر استفاده آسان و یادگیری راحت این سیستم عامل است. راحتی و جذابیت این سیستم عامل سبب شده است گوشی های اندرویدی مخاطبان و مشتریان بیشماری داشته باشند.

با توجه به آنچه گفته شد می توانیم بگوییم بازار برنامه نویسی اندروید می تواند بسیار جذاب و پولساز باشد. وجود قابل توجه گوشی های هوشمندی که با اندروید نوشته شده اند موجب شده است بازار این برنامه نویسی بسیار پردرآمد باشد. در حال حاضر 73 درصد از نرم افزار کل گوشی های دنیا با زبان اندروید ساخته و تولید می شود.

زبان برنامه نویسی اندروید چیست؟

سیستم عامل اندروید نوعی سیستم عامل است که به عنوان یک سیستم عامل اوپن سورس یا متن باز شناخته می شود. این سیستم عامل توسط شرکت گوگل ساخته شده و هر ساله گوگل این زبان برنامه نویسی را توسعه می دهد. علت متن باز بودن این زبان برنامه نویسی آن است که توسعه دهندگان این زبان در سراسر جهان بتوانند آن را توسعه دهند و تغییرات دلخواه خود را در آن ایجاد کنند. در واقع سورس کد بودن زبان اندروید سبب می شود توسعه دهندگان بتوانند بدون دریافت مجوز و یا صرف هزینه ای به کد های اصلی اندروید دسترسی داشته باشند.

اندروید بر پایه ی هسته لینوکس ساخته و توسعه داده شده است. بنابراین بسیاری از امور مانند ارتباط میان نرم افزار و سخت افزار و یا مدیریت پردازش داده ها توسط هسته ی لینوکس انجام می شود.

برنامه نویسی اندروید بسیار منعطف است. همین انعطاف پذیری سبب شده است برنامه نویسان بتوانند به راحتی این زبان برنامه نویسی را توسعه دهند و روزانه صد ها اپلیکیشن اندرویدی تولید کنند. در واقع باید بگوییم هر چیزی را به صورت یک اپلیکیشن اندرویدی تولید کند. جالب آن که می توانید از آن هم خودتان استفاده کنید و هم آن را عرضه و کسب درآمد کنید.

یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید سخت نیست. شما به یک لپ تاپ و یک گوشی اندرویدی و فضای بی نهایت اینترنت نیاز دارید. در بستر اینترنت می توانید زبان برنامه نویسی اندروید را به راحتی بیاموزید.


ارسال دیدگاه
دیدگاه شما بعد از تایید در قسمت نظرات نمایش داده خواهد شد.
لطفا نام را وارد نمایید.
لطفا متن دیدگاه را وارد نمایید.