loading

راهنمای سئو و بهینه سازی سایت

منتشر شده در: 27 آذر 1399 | 0 دیدگاه | 1718 بازدید

نویسنده: حامد اسلامی

سئو و بهینه سازی سایت یکی مهم ترین نکات داشتن یک وب سایت موفق و قوی می باشد. هر چه سئوی یک سایت بهتر باشد، آن سایت رتبه بهتری نزد گوگل دارد. بدون شک سایت هایی را مشاهده کرده اید که در طی مدت زمان طولانی رتبه ی یک گوگل بوده اند. تصور می کنید علت چیست؟ علت این امر سئوی خوب آن است است. بنابراین از نقش سئوی یک سایت در طراحی آن نمی توان غافل شد.

سئو و بهینه سازی سایت را چگونه انجام دهیم؟

سئو و بهینه سازی یک سایت روشی است برای بهینه سازی عناصر در وب سایت در مقابل پیوندهای دیگر در اینترنت و سایر سیگنال های خارجی. این امر به منظور کسب رتبه بالاتر و کسب بازدید بیشتر از موتورهای جستجو گوگل انجام می شود.. سئو در سایت به بهینه سازی محتوا و کد منبع یک صفحه اشاره دارد.

در گذشته، سئو و بهینه سازی سایت با استفاده از کلمات کلیدی مترادف بود. به طور خاص محتوا باید شامل یک کلمه کلیدی می شد و این کلمه در چندین مکان کلیدی در محتوا به کار می رفت. امروزه هرچند موتورهای جستجو رشد پیچیده تری داشته اند اما آن ها می توانند معنای یک صفحه را از استفاده از مترادف ها، زمینه ای که در آن محتوا ظاهر می شود یا حتی فقط با توجه به تکرار ترکیب کلمات خاص، استخراج کنند. محتوای سئو شده یعنی یک محتوای عالی و جذاب که با استفاده از قوانین سئو تولید شده است. این محتوا باید کاملا یکتا و به دور از هرگونه کپی باشد. محتواهای یکتا نزد موتور های گوگل امتیاز ویژه ای دارند. محتوا باید دارای فایل های چند رسانه ای جذاب و مرتبط باشد. محتوا باید بر اساس کلمه کلیدی سئو شده باشد. یعنی کلمه کلیدی به اندازه و در جاهای مناسب در محتوا به کار رفته باشد.

فراتر از کلمات کلیدی مورد استفاده در محتوای یک صفحه وب و نحوه بحث در مورد آن ها، چندین عنصر وجود دارند که می توانند بر سئو و بهینه سازی سایت تاثیر بگذارند. مانند:

  • استفاده از پیوند یا لینک در یک صفحه: چند پیوند وجود دارد؟ داخلی هستند یا خارجی؟ آنها به کجا اشاره می کنند؟ آیا قوانین لینک دهی به صورت دقیق رعایت شده اند؟
  • سرعت بارگذاری صفحه چطور است؟
  • استفاده از داده های ساختار یافته
  • ساختار URL صفحه
  • موبایل فرندلی بودن سایت

همه این عناصر به همان ایده اصلی برمی گردند: ایجاد یک تجربه کاربری خوب. هرچه یک صفحه قابل استفاده باشد (از نظر فنی و غیر فنی)، آن صفحه در زمینه سئو و بهینه سازی سایت بهتر است.


ارسال دیدگاه
دیدگاه شما بعد از تایید در قسمت نظرات نمایش داده خواهد شد.
لطفا نام را وارد نمایید.
لطفا متن دیدگاه را وارد نمایید.