loading

چند نکته کلیدی طراحی سایت چیست؟

منتشر شده در: 29 مهر 1399 | 0 دیدگاه | 2623 بازدید

نویسنده: حامد اسلامی

چند نکته کلیدی طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت یک امر بسیار دقیق است که اگر به صورت حرفه ای انجام شود، سبب می شود شما به خودتان افتخار کنید. امروزه با اهمیت بالای دنیای اینترنت ضرورت داشتن یک وب سایت شخصی و یا تجاری بر کسی پوشیده نیست. یکی از مهم ترین گام هایی که هنگام شروع کسب و کار باید بردارید، طراحی وب سایت است. داشتن یک وب سایت اصولی و حرفه ای آنقدر مهم است که بسیاری از افراد سرشناس جهان و شرکت های برتر دنیا آن را ضروری می دانند. بنابراین می توانیم پزشکان، افراد مشهور، صاحبین کسب و کار های کوچک و بزرگ و ... الزامی است از یک وب سایت حرفه ای برخوردار باشند.

چند نکته کلیدی طراحی سایت برای داشتن سایتی قوی

یکی از چند نکته کلیدی طراحی سایت، اهمیت طراحی UI  و UX می باشد. لازم است بدانید طراحی یک وب سایت به دو بخش طراحی UI و طراحی UX تقسیم می شود.  UI مخفف کلمه user interface design و UX مخفف عبارت user experience design است.

طراحی UI یعنی کلیه امور و کار هایی که تیم طراحی برای ظاهر یک وب سایت انجام می دهند. در واقع می توانیم بگوییم UI تمام آن چیزی است که کاربر در ظاهر وب سایت مشاهده می کند. یعنی تمام کد هایی که برنامه نویس فرانت اند می نویسد مربوط به بخش UI هستند. هر چه برنامه نویس فرانت اند کد های بهتری در این زمینه بنویسد کیفیت ظاهری سایت افزایش می یابد. برنامه نویس فرانت اند علاوه بر کد نویسی باید به مباحث فلسفه ی رنگ ها، ترکیب رنگ ها، طراحی و تصویر سازی، جای گذاری مناسب عناصر سایت و ... نیز تسلط داشته باشد.

طراحی UX به تمامی کد هایی گفته می شود که برنامه نویس بک اند آن ها را می نویسد. در واقع برنامه نویس بک اند با نوشتن این کد ها امکان تعامل کاربر با وب سایت را فراهم می کند. کار هایی مانند ورود به وب سایت، ثبت نام در سایت، خرید، نظر دادن، حذف از سایت، خروج از سایت، عملیات جست و جو در سایت و ... همگی توسط برنامه نویس بک اند کدنویسی می شوند.

سرعت بالا آمدن سایت یکی دیگر از چند نکته کلیدی طراحی سایت می باشد. هنگامی که شما یک وب سایت را باز می کنید بدون شک تمایل دارید سایت به سرعت برای شما لود شود. اگر حتی برای چند ثانیه منتظر بالا آمدن و لود شدن سایت باشید، ممکن است برای شما آزار دهنده باشد. در طراحی سایت خرید یک هاست مناسب می تواند به شما کمک سرعت لود شدن سایت شما بالا رود.

در رابطه با چند نکته کلیدی طراحی سایت باید بگوییم بعد از خرید یک هاست و دامنه مناسب، کد های نوشته شده در طراحی سایت نیز نقشی تاثیرگذار در سرعت بالا آمدن سایت دارند. هنگام نوشتن کد های طراحی سایت بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

یکی دیگر از چند نکته کلیدی طراحی سایت ، افزایش امنیت سایت است. هر چه یک وب سایت امن تر باشد بدون شک مخاطبان بیشتری را نیز خواهد داشت. در موارد متعدد مشاهده می کنیم بسیاری از وب سایت های تجاری هدف هکر ها قرار می گیرند. هکر ها تلاش می کنند به حساب های کاربری مشتریان و یا حتی کد های نوشته شده برای وب سایت دست پیدا کنند. در چنین شرایطی تیم طراحی باید توجه کنند که سایت از امنیت بالایی برخوردار باشد.


ارسال دیدگاه
دیدگاه شما بعد از تایید در قسمت نظرات نمایش داده خواهد شد.
لطفا نام را وارد نمایید.
لطفا متن دیدگاه را وارد نمایید.